Koně

Bára

Bára
Pohlaví: klisna
Rok narození: 2003
Plemeno: kříženec; matka hucul, otec pravděpodobně arab
Výška: cca 135 cm KVH
Majitelka: Jana Bartošová

Bára je lehce temperamentní kobylka, nemá ráda nudu. Občas je náladová, ale dá si říct. Když se rozdovádí, běhá po ohradě se zdviženým ocasem jako tanečnice a moc jí to sluší :-)

Bára je na levé oko slepá (měsíční slepota), na což musíme při výcviku myslet, ale prakticky jí to téměř v ničem nevadí. Nosí westernové sedlo a unese i dospělého člověka.

 

—————

FF Rock Me Ula

FF Rock Me Ula
Pohlaví: klisna
Rok narození: 2005
Plemeno: Appaloosa
Český sportovní pony
Otec: FF Rock Me Baby (Appaloosa)
Matka: Ufa (plnokrevný Arab)
Výška: 141 cm KVH
Majitelka: Monika Dýcková

Ula v sobě spojuje sílu a klidnou povahu westernových plemen koní a rychlost a temperament koní arabských. Je hodně chytrá a nové věci se učí rychle (ty dobré i ty špatné), proto nepatří do rukou začátečníka. Také má výrazné chody, které je pro začátečníka těžší usedět. Miluje vyjížďky.

Na Pony Ranch přišla v srpnu 2012 s tehdy dvouměsíčním hříbátkem Fénixem. Ulu dostala Monika Dýcková darem od svého nastávajícího manžela :-), který se tak zasloužil o to, že se Monika po letech zase vrátila ke koním.

V květnu 2015 se u nás Ule narodil krásný hřebeček plemene Appaloosa jménem Golden Inovation. Otcem hříběte je Appaloosa plemeník Indignation z Chexy's Farm.

Na Ule vozíme pouze na poutích a částečně ji využíváme pro členy jezdeckého klubu.

—————

Stenlly

Stenlly
Pohlaví: valach
Rok narození: 2008
Plemeno: kříženec
Výška: 136 cm KVH
Majitelka: Barbora Drahovotá

Stenlly je u nás v současné době hlavním provozním koněm a miláčkem mnoha dětí. Jeho majitelka ho chtěla z osobních důvodů prodat, což by byla škoda, tak to dopadlo tak, že je u nás ustájen zdarma výměnou za to, že ho můžeme využívat.

Typický poník s velkou hlavou a huňatou hřívou :-) Tento valášek k nám přijel v září 2013. Je to velký mazlík. Se vším si hraje jako hříbátko - okusuje kolečko, sundavá čištění z poličky, bere do huby kbelík na krmení... a pořád všechny oňufává :-) Má kouzelnou grošovanou barvu. A přitom se narodil jako vraník!
 

—————

Golden Inovation

Golden Inovation
Pohlaví: hřebec
Rok narození: 2015
Plemeno: Appaloosa
Výška: v dospělosti předpoklad 155 cm
Majitelka: Monika Dýcková

Golden Inovation je čistokrevný valach Appaloosa po plemeníkovi Indignation. Narodil se na našem ranči kobylce FF Rock Me Ula a je již 4. jejím hříbátkem. Zatím zvládá pouze základní úkoly, jako je chození na vodítku, uvázání a čištění, ale už teď se zdá, že to bude dobrý charakter. Původně byl nabídnut k prodeji, ale nakonec si ho majitelka natolik zamilovala, že se rozhodla ho na ranči ponechat. Když se narodil, pyšnil se zlatavou barvou, proto jméno Goldie, ale nakonec se ukázalo, že bude po matce vybělovat. No, puntíky na zadku mu ale zůstanou :-)

 

—————

Gaston

Gaston
Pohlaví: valach
Rok narození: 2009
Plemeno: welsh part-bred
Výška: cca 120 cm KVH
Majitelka: Lenka Bukovská

Gaston je u nás od Velikonoc 2016. Je to malý šikula - má temperament a přitom je výborně ovladatelný i pro lehce pokročilé začátečníky. V minulosti závodil v rychlostních westernových disciplínách proti velkým koním. Ve stádě je zcela nekonfliktní a ani v obležení malých dětí nikdy nezklamal - můžeme se na něj spolehnout, že se bude vždy chovat slušně.

—————

soukromí koně

soukromí koně

Na ranči máme 8 koní v ustájení (duben 2017). Jsou to: Koral Izery, Heros, Manolito, Artex, Shetan, Kiev de Villeneuve, Carmen a Bára. Krom Báry tyto koně pro zákazníky nevyužíváme.

—————


Kontakt

Monika Dýcková, DiS.

Jablonec nad Nisou 7 - Proseč nad Nisou


mob.: 739 402 918